- T3300KA-LQ111WS
Model Number
- 90NB0VC2-M01410
Operating System
OS Type
- Windows OS
OS Name & Version
- Windows 11 Home
Processor Details
Processor Name
- Pentium Silver
GPU (Graphics)
- Intel UHD Graphics
Additional Processor Details
- Cache: 4MB
Processor Brand
- Intel
CPU Specs
- Base Frequency: 1.10 GHz, Burst Frequency: 3.30 GHz
Number of Cores
- Quad Core
Storage Specifications
Internal Storage
- 256GB
Memory Card Supported
- Yes
Memory Card Slot Type
- Dedicated Slot
RAM
- 8GB
Screen Specifications
Screen Type
- OLED
Screen Ratio
- 16:9
Screen Resolution
- 1920 x 1080 pixels
Screen Size in CM
- 33.78 cm
Screen Size in Inches
- 13.3 Inches
Additional Screen Specifications
Brightness
- 550 Nits
Sound
Speaker Brand
- Dolby
Audio Technology
- Smart Amp Technology
Audio Jack Port
- 3.5mm - Headphone/Microphone Combo Port
Physical Attributes
Buttons & Controls
- Volume Up/Down | Power Control
Additional Physical Features
- Built-in Array Microphone
Fingerprint Reader Placement
- Integrated with Power Key
SIM Details
Network Technology
Network Technology Supported
- Not Applicable
Network Connectivity
Wi-Fi Supported
- Yes
Bluetooth Specifications
- Bluetooth 5.2
Bluetooth Features
- Dual Band, 2x2
Wi-Fi Specifications
- IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax
Bluetooth Supported
Wi-Fi Features
- Wi-Fi 6
Camera
Rear Camera
- 13 MP
Front Camera
- 5 MP
Rear Camera Configuration
- Single Rear Camera
Front Camera Configuration
- Single Front Camera
Access Control And Security
Software Locks
- PIN
Biometric Locks
- Fingerprint
Lock
- Trusted Platform Module (Firmware TPM)
Access Control And Security
Lock
- PIN | Fingerprint
Additional Features
Included Software
Additional Features
- Voice Guidance | 1 x Array Microphone | Pantone Validated
Tablet Functions
Smart Assistance & Control
- Cortana Supported
Smart Sensors
- Fingerprint Scanner
Battery
Battery Type
- Non-Removable
Number of Cells
- 3 Cell
Standard Battery Life
- 50WHrs
Charging
Charging Pin Type
- USB Type-C
Fast Charging Capability
Wireless Charging Options
- No
Additional Charging Features
- 65W Fast Charge Adapter